Op zaterdag 19 februari staan in heel Vlaanderen de Academies voor muziek, woord, dans en beeld weer in de kijker op hun jaarlijkse ‘Dag van de Academies’. Ook de Academie, de Beiaardschool en het Conservatorium van Mechelen doen mee en nodigen je van harte uit op deze feestelijk dag.

Van 10u tot 17u ben je welkom in het Cultuurcentrum, het Conservatorium en de Academie voor expo, workshops, demonstraties, performances, voorstellingen en concerten.

Alle activiteiten zijn gratis!

We raden aan vooraf te reserveren, het aantal plaatsen is door Corona immers nog steeds beperkt. Als er de dag zelf nog plaatsen beschikbaar zijn, kan je uiteraard ook nog aansluiten.
Breng zeker je Covid Safe Ticket en mondmasker mee.

Programma Academie

EXPO RE-MAKE

In de gang op het gelijkvloers en op de eerste verdieping kan je werken zien uit verschillende ateliers die allemaal ingespeeld hebben op het thema van de Dag van de AcademiesRE-MAKE.

Workshops, Demo's en Expo doorlopend van 10 tot 17u

De workshops zijn doorlopend, maar gelieve vooraf een tijdslot te reserveren.

Reserveren 

Academie > Gelijkvloers

  • Lok. 101 & 102
    'Een re-enactment naar Hokusai, Jeff Wall en ...' (+18j)
    Doorlopend workshop met Lien Boelen, Line Boogaerts, Ludwig Lemaire
  • Lok. 103
    Leerlingen aan het werk: Boetseren
    Doorlopend demo met Bart Decq, Elleke Frijters, Athar Jaber
  • Lok. 105                  
    Handen afgieten in Alginaat (alle leeftijden)
    Doorlopend workshop met Bart Decq, Elleke Frijters, Athar Jaber
  • Lok. 106
    Leerlingen aan het werk: Beeldhouwkunst
  • Lok. 107 & 108
    Leerlingen aan het werk: keramiek en potten draaien
    Doorlopend demo Raku-oven (in de tuin) met Ingrid Degeest
  • Lok. 109
    Juul - luister en re-maak (alle leeftijden)
    Doorlopend workshop met Sacha Eckes, Kaatje Derre, Willem Verheyden
  • Lok. 113
    XL-Drawing (alle leeftijden)
    Doorlopend workshop met Lien Boelen, Line Boogaerts, Ludwig Lemaire
  • Lok. 114
    Leerlingen aan het werk: glaskunst
    Demo's met Isabelle Dethoor & Geoffrey De Beer

Academie > Eerste verdieping

  • Lok. 202
    FABIOLA - een re-make installatie van de Middelbare graad
    Demo met Lieven Paelinck
  • Lok. 203
    De Foor - een installatie van de Middelbare graad
    'Instappen en voiture' met Yorick Van de Walle & Jan Van Hoofstat
  • Lok. 204
    Joyride > op geanimeerde dieren - een green-key installatie voor iedereen
    Demo en workshop met Valerie Baeyens
  • Lok. 206
    Eetbare Zeefdrukken
    Demo en workshop met Isabella Vercauteren & Katrien Van Breedam
  • Lok. 207
    De Gedrochten Drukkerij & Lithografie
    Demo en workshop met Lieven Paelinck & Petra Everaert
  • Lok. 214
    Kunstwerk in een Nieuw Jasje
    Workshop met Sanne Scheers & Valentina Rossi
  • Lok. 216
    Huisverhalen
    Workshop met Alexandra Jacquet

Academie > Tweede verdieping

  • Lok. 301
    One Minute Sculptures
    Demo en workshop met Judith Herman & Els Dillen
  • Lok. 302
    Het Atelier op schaal 1:10
    Demo van Rien Schellemans
  • Lok. 303
    Kadabra Fietsknie (surrealistisch samenspel/accordeonspel)
    Workshop met Chloé Op De Beeck & Rien Schellemans
  • Lok. 304-305
    Leerlingen aan het werk: schilderen naar levend model
    Demo met Herman Van Ingelgem
  • Lok. 306-308
    Leerlingen aan het werk: schilderen
    Demo met Stefan Annerel
  • Lok. 309
    REMAKE- Monotypes
    Workshop met Vévé Mazimpaka & Katrien Delcon
  • Lok. 312
    REMAKE Op Je Gezicht (de schmink-club)
    Workshop met Karolien Hamers & Kornelia Bonnaerens
  • 10u00-17u00:   Opendeur met expo, workshops en demonstraties

Beiaardschool

De studenten van de Beiaardschool spelen van 11.30u tot 12.30u op de Sint-Romboutstoren. Je kan dit concert beluisteren in de hele binnenstad en bekijken via livestream.


Programma Conservatorium

Reserveren

Auditorium Cultuurcentrum

  • 10u00-11u00: Jong geleerd, niet gedaan! (concert met leerlingen van 6 tot 12 jaar)
  • 11u30-12u30: Jong geleerd, niet gedaan! (concert met leerlingen van 6 tot 12 jaar)
  • 14u00-15u00: Optreden Muziek op Maat
  • 16u00-17u00: Optreden Muziek op Maat

Cafetaria Cultuurcentrum 

  • 10u00-10u30: Café Noir piano
  • 11u00-11u30: Café Noir singer-songwriting
  • 12u00-12u30: Café Noir pubers bestaan niet (muziek/woord)
  • 13u00-13u30: Café Noir oude muziek/piano
  • 14u00-14u30: Café Noir houtblaasinstrumenten
  • 15u00-15u30: Café Noir tokkelinstrumenten/slagwerk
  • 16u00-16u30: Café Noir cabaret & comedy

Koor Cultuurcentrum 

  • 10u30-11u10: Readymade experimenteren met improvisatie en kunst
  • 12u00-12u40: Readymade experimenteren met improvisatie en kunst
  • 13u30-14u10: Readymade experimenteren met improvisatie en kunst
  • 15u00-15u40: Readymade experimenteren met improvisatie en kunst

Kerk Cultuurcentrum

  • 10u00-11u00: Concert houtblazers & kamermuziek
  • 11u30-12u00: Concert Oude Muziek
  • 13u30-14u30: Concert Junior Strings & Junior Winds
  • 15u00-15u40: Concert Conservatorium Koor
  • 16u00-17u00: Concert Oude Muziek (met o.a. barokorkest)

Auditorium Conservatorium 

  • 10u00-11u00: Pop/Jazz Remakes ensembles Kristen Cornwell
  • 11u30-12u30: Pop/Jazz Remakes vocale ensembles Pop/Jazz
  • 13u00-14u00: Concert gitaarklas rond componist Leo Brouwer
  • 14u30-15u30: Pop/Jazz Remakes ensembles Andrés Fernandez Ordonez
  • 16u00-17u00: Pop/Jazz Remakes ensembles Hugo Jacquet

Studio Béjart Conservatorium

  • 10u30: Toonmoment creërende studierichting dans (Clarissa Wedding-Jennes)
  • 11u30: Open repetitie werelddans (flamenco)
  • 14u30: Remake Rosas danst Rosas (Sylvie Huysman)

Neem zeker ook een kijkje op de websites en de Facebookpagina’s van de scholen.