sars logo

Seniorenadviesraad

De Stedelijke AdviesRaad voor Senioren (SARS) opgericht sinds 1995 verstrekt adviezen over het lokale beleid ten aanzien van senioren aan het College van Burgemeester en Schepenen, de Gemeenteraad en het Sociaal Huis / O.C.M.W.

De raad is pluralistisch samengesteld en bestaat uit afgevaardigden van particuliere en publieke organisaties, verenigingen en instellingen die een actieve ouderenwerking kunnen aantonen op het grondgebied van de stad Mechelen, gemotiveerde onafhankelijke ouderen die vanuit hun werkervaring of engagement in de ouderensector een meerwaarde kunnen inbrengen, leden van het schepencollege en hun ambtenaren. Een overzicht vind je hier.

Hoe gaat de raad te werk?

De SARS behandelt onderwerpen als: mobilteit & veiligheid, dienstverlening & participatie, cultuur & vrije tijd, wonen, samenleven in diversiteit...
De raad adviseert het college in haar beslissingen op vraag van het college of op eigen initiatief.
De raad komt zes maal per jaar samen.

Secretariaat:
Sociaal Huis Mechelen
Rein De Witte & Tina Vanhoye
Lange Schipstraat 27, 2800 Mechelen
T 015 45 33 26
E rein.dewitte@sociaalhuismechelen.be
E tina.vanhoye@mechelen.be

Huidige SARS-leden

Grijze Geuzen Mechelen
T 015 21 24 71
Rita Drieghe 015 21 85 21
E grijzegeuzen@vrijzinnigmechelen.be
Website
GroenPlus Mechelen
Anjes Dierens 
T 0477 72 70 52
E anjes.dierens@telenet.be
Website
Korneel Leest
Gerda Van den Broeck 
T 015 43 34 95
E vanpraetdg@gmail.com
Website
Neos Mechelen
Frans Verheyden 
T 015 41 87 45
E on5go@skynet.be
Website
Top

OKRA Mechelen

Okra Mechelen bestaat uit heel wat lokale afdelingen. Het centrale secretariaat  voor de regio vind je hier.


Okra Academie Mechelen
Rita Van der Auwera 
T 015 33 68 08
E ritavdau@gmail.com
Okra Battel
Lisette Van Der Kinderen 
T 0494/276598
E lisvdk@outlook.com
Website
Okra Dijle – Mechelen
Lutgarde Redant 
T 015 26 18 98
E lutgarde.redant@telenet.be
Website
Okra Heffen
Wilfried Biesemans 
T 015 27 70 20
E w.biesemans@skynet.be
Website
Okra Hombeek
Donald Verlinden 
T 015 41 75 30
E donald.verlinden@telenet.be
Website
Okra Leest
Vic Smets 
T 0474 96 18 23
E smets.vic@telenet.be
Website
Okra Libertus
Roger De Backer 
T 0486 39 82 31
E r.de.backer2@telenet.be
Website                                                      
Top                 
Okra Mechelen centrum
Anne – Marie Courtois  
T  015 26 04 69
E okra.trefpunt.mechelen.centrum@outlook.com
Website
Okra Mechelen Coloma
Jenny De Buck 
T 0474 96 18 23
E jennydebuck@hotmail.com
Website
Okra Mechelen Noord
Edith Verheyen  
T 015 20 67 77
E edith.verheyen@pandora.be
Website
Okra Muizen
Marie-Louise Schoovaerts 
T 015  41 77 35
E okra.muizen@gmail.com
Website
Okra Sint-Jan Berchmans Mechelen
Christiane Kusseneer T 03 344 66 45 
Philippe Driesens T 015 411 110
E christiane.kusseneers@telenet.be
Okra Sint-Pieter
Willi Van den Wijgaert 
T 0496 78 31 03
Website                                                                                             
Top
Seniorenorkest Mechelen
Michel Guns 
T 015 75 21 43
E michel.guns@telenet.be
Website
S-Plus Mechelen
Bob Velleman 
T 015 20 20 35
E bob.velleman@skynet.be
Website
Vief Mechelen
Jeannine Van de Put  
T 015 41 40 45
E Jeannine.vandeput@telenet.be
Website
Vl@s Mechelen
Laurent Schoovaerts 
T015-55 30 46  
E famschoovaerts@skynet.be
Website                                                                                                                     
Top