Onze projecten richten zich op specifieke doelgroepen waar we willen zorgen voor sterkere individuen en een aangenamere samenleving. We helpen mensen, die het moeilijk hebben en reiken tools aan zodat ze verder kunnen functioneren. Zo kunnen we een vangnet zijn voor hen.
Illias werkt als diensthoofd bij Sociale Preventie. Samen met zijn team ondersteunt hij kwetsbare doelgroepen om hen terug dichter bij de maatschappij te brengen. “We helpen mensen die het moeilijk hebben en reiken hen tools aan om verder te kunnen.”
“Eén doelgroep zijn bijvoorbeeld de 12- tot 25-jarigen. We willen voorkomen dat jongeren die kwaad zijn op ‘het systeem’ in criminele milieus belanden. We werken ook aan hun online weerbaarheid en willen hen wapenen tegen radicalisering en praktijken als money mules. Dat zijn letterlijk vertaald geldezels. Misdadigers zetten jongeren in om mensen op te lichten. En de jongeren zelf worden dan gebruikt om dat geld door te storten aan de criminelen. Andere doelgroepen zijn dak- en thuislozen, mensen in armoede en mensen met weinig vertrouwen in sociale hulp. We gaan met hen in gesprek en creëren kleine rustpunten.”
“Mijn weg hierheen begon als jeugdanimator. Ik studeerde biochemie en wat ik boeiend vond aan wetenschap, experimenteren, kan ik hier ook: sociaal experimenteren. We krijgen ruimte om innovatief te werken. We werken samen met J@M, maatschappelijk assistenten, Team Sport en vele anderen. Maar er is zeker nog ruimte voor meer diagonale samenwerking.”
Ook interesse om onze #2800werkt-community te versterken?