De Fietsschool is er voor volwassen Mechelaars (18+) die niet kunnen fietsen of bang zijn om op de openbare weg te fietsen. Op het einde van de lessen weet je hoe en waar je veilig kan fietsen.
Wil je leren fietsen met de Fietsschool? Schrijf je in op de wachtlijst. We contacteren je als er een plek vrijkomt.
Bij de fietsschool krijg je 12 lessen. Die vinden telkens plaats op dinsdag en donderdag. In de voormiddag van 10 tot 12u of in de namiddag van 13 tot 15u. In het voorjaar voorzien ook een avondlessenreeks, en in juli kunnen jongeren komen oefenen.
De lessen zijn voor Mechelaars en vinden plaats in Papenhofdreef 51. Ze zijn gratis.
Als je als volwassene leert fietsen, gaat er een hele nieuwe wereld voor je open. Je krijgt een groter gevoel van vrijheid en kan gaan en staan waar je wil. Ineens ben je niet meer afhankelijk van het openbaar vervoer of van anderen.
Vrijwilligers gezocht voor de Fietsschool
We organiseren deze fietslessen voor volwassenen al meer dan 10 jaar dankzij de inzet van vele vrijwilligers. Momenteel zoeken we vooral vrijwilligers die de avondcursussen in het voorjaar willen begeleiden. Iets voor jou? Meld je aan via onderstaand formulier en we nemen zo snel mogelijk contact met je op.
Mensen leren fietsen heeft echt een impact op hun zelfstandigheid en vrijheid. En als begeleider voel je de dankbaarheid. Wanneer je hen maanden later in de stad tegenkomt, vrolijk zwaaiend op hun fiets, voel je hoe waardevol je inzet is.
Heb je een vraag?
Fietsschool Mechelen
- Phone 0470 73 57 20
- Email fietsschool@mechelen.be