De Vlaamse Waterweg nv renoveert de Winketbrug grondig van augustus 2025 tot april 2026.
Na meer dan vijftig jaar intensief gebruik zijn de brugvoegen, opleggingen en het beton aan vernieuwing toe. De werken worden uitgevoerd in samenwerking met Willemen Infra en verlopen in drie fasen, met als doel de hinder voor weggebruikers en scheepvaart zoveel mogelijk te beperken. Omleidingen gebeuren zoveel mogelijk via E19 en R6.
De Vlaamse Waterweg informeerde inwoners over fase 1 via deze bewonersbrief. Een tweede bewonersbrief gaat over de volledige afsluiting van de brug.
Fase 1
25 augustus – 24 oktober
Eerste deel van wegdek wordt vernieuwd. De brug blijft open voor verkeer, maar op 2 i.p.v. 4 rijstroken.
Fase 1bis
8 september – 7 november
Omdat er aan de onderkant van de brug moet worden gewerkt, is er hinder in de straten Dijle en Guido Gezellelaan.
- De straat Dijle wordt afgesloten voor gemotoriseerd verkeer. Voor fietsers en voetgangers is er een veilige doorgang langs de werfzone.
- In de Guido Gezellelaan blijft 1 rijstrook toegankelijk voor gemotoriseerd verkeer. Voor fietsers en voetgangers is er geen hinder.
Fase 2
Nog te bepalen
De brug zal 8 dagen volledig afgesloten worden voor alle verkeer. De omleiding gaat zoveel mogelijk via E19 afrit Zuid of R6, maar gaat onvermijdelijk ook via de Battelsesteenweg. Lokaal verkeer kan via zijstraat Guido Gezellelaan gaan. Afsluiting van de brug was voorzien voor de herfstvakantie (25.10-02.11), maar kan door uitzonderlijke omstandigheden niet doorgaan.
Fase 3
16 februari – 3 april 2026
Het tweede deel van het brugdek wordt aangepakt. De brug blijft open voor verkeer.